Event | Date | Host | Type | Judges | Notice Board | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2021 | |||||||||
SFYC Staff Commodores' Cup | Apr 24 |
The San Francisco Yacht Club
USA
|
Protest Committee | |
|||||
The 3rd Kanto 470 Association Fleet Race in 2021 | Apr 24 - Apr 25 |
JPN
|
Protest Committee | |
|||||
Trofeo Capizzi e Boletto | Apr 24 - Apr 25 |
LNI Chiavari - Lavagna
ITA
|
Protest Committee | Enrico Pilla (ITA)
|
|||||
2021 Melges24Tour Act1 | Apr 23 - Apr 25 |
Circolo della Vela Talamone ASD
ITA
|
National Jury | Marco Cerri (ITA)
|
|||||
46° Regata dei Due Golfi | Apr 23 - Apr 25 |
Yacht Club Lignano
ITA
|
National Jury | Tullio Giraldi (ITA)
|
|||||
Crikvenica Spring Cup 2021 | Apr 23 - Apr 25 |
Jedrilicarsko drustvo VAL Crikvenica
CRO
|
Protest Committee | Vilim Nakrst (CRO)
|
|||||
I Selezione Nazionale Finale Optimist - 2021 | Apr 23 - Apr 25 |
Yacht Club Isole di Toscana
ITA
|
Protest Committee | Giorgio Davanzo (ITA)
|
|||||
Yacht Club Sanremo Dragon Trophy | Apr 23 - Apr 25 |
Yacht Club Sanremo
ITA
|
Protest Committee | Marco Cimarosti (ITA) |
|||||
StFYC Kite Series | Apr 22 - Sep 23 |
StFYC
USA
|
Protest Committee | Paul Zupan (USA)
|
|||||
17th SAF Yacht Club Regatta (Dinghy) | Apr 17 - Apr 18 |
Singapore Armed Forces Yacht Club (SAFYC)
SGP
|
Protest Committee | Jerrold Ng (SGP) |
|||||
Cyprus National Ranking List for Optimist and Laser Radial part A | Apr 17 - Apr 18 |
Cyprus Sailing Federation
CYP
|
Protest Committee | Socrates Jordanou (CYP) |
|||||
MAISA qualifiers | Apr 17 |
St. Mary;s
USA
|
Protest Committee | |
|||||
Prova de Apuramento Nacional da Classe Snipe | Apr 17 - Apr 18 |
Clube Naval de Cascais
POR
|
Protest Committee | Eurico Teodoro (POR)
|
|||||
SFYC Resin Regatta | Apr 17 - Apr 18 |
The San Francisco Yacht Club
USA
|
Protest Committee | Donald Wieneke (USA)
|
|||||
USODA Team Trials | Apr 17 - Apr 25 |
Lakewood Yacht Club
USA
|
Protest Committee | Peter Gerard (USA)
|
|||||
Melges 24 Croatian Sailing Series 2021 Act 1 | Apr 16 - Apr 18 |
JK Briva
CRO
|
Protest Committee |
|
|||||
Semana de Vela 200 Años Marina Armada de México | Apr 16 - Apr 25 |
Club de Yates de Acapulco
MEX
|
Protest Committee | Rafael Zarazua (MEX)
|
|||||
MAISA Qualifiers | Apr 15 - Apr 18 |
ST Mary's college
USA
|
Protest Committee |
|
|||||
Regata Zonale Laser | Apr 11 |
Fraglia Vela Malcesine
ITA
|
Protest Committee |
|
|||||
Trofeo il Maestrale Laser | Apr 11 |
Circolo Nautico il Maestrale ASD
ITA
|
Protest Committee | |
|||||
2021 Harken A Class Cat QLD Championships | Apr 10 - Apr 11 |
Royal Queensland Yacht Squadron
AUS
|
Protest Committee | Nev Willis (AUS)
|
|||||
3rd Cascais SB20 Winter Series | Apr 10 - Apr 11 |
Clube Naval de Cascais
POR
|
Protest Committee | Manuel Santos e Silva (POR)
|
|||||
FOIL Opatija Cup 2021 | Apr 10 - Apr 11 |
Jedrilicarski klub OPATIJA Opatija
CRO
|
Protest Committee | Mario Šikić (CRO) |
|||||
II Tappa Campionato Italiano Open Foil Kiteboarding | Apr 10 - Apr 11 |
Circolo Velico Pietrabianca
ITA
|
Protest Committee |
|
|||||
II° Tappa Optisud | Apr 10 - Apr 11 |
Circolo Nautico Caposele
ITA
|
Protest Committee | Gianni Restano (ITA)
|
|||||
Selezione Nazionale - Valida per il campionato zonale IV tappa | Apr 10 - Apr 11 |
lega navale italia sez. castellammare di stabia
ITA
|
Protest Committee | Antonio Rutoli (ITA)
|
|||||
The 2nd Kanto 470 Association Fleet Race in 2021 | Apr 10 - Apr 11 |
Kanto 470 Association
JPN
|
Protest Committee | |
|||||
2020 - 20 Laser QLD Championships | Apr 08 - Apr 10 |
Port Denison Sailing Club
AUS
|
Protest Committee | Mark Gallagher (AUS)
|
|||||
Otvoreno prvenstvo Hrvatske u ekipnom jedrenju u klasi Optimist (U16) 2021. | Apr 05 - Apr 06 |
JK Uljanik Pula
CRO
|
National Jury | Neven Baran (CRO)
|
|||||
West Mersea Yacht Club keelboat Racing | Apr 04 - Oct 31 |
WMYC/DSC
GBR
|
Protest Committee | |